
Cu prilejul organizării sărbătorii “Ultimul sunet” în instituţiile de învăţământ şcolar şi preuniversitar din republică, astăzi, 30 mai, viceministrul Tineretului şi Sportului Dragoş HÎNCU a participat la încheierea anului de studii a Liceului Teoretic “Ion Creangă” din or, Căuşeni.
Viecministrul Dragoş HÎNCU le-a transmis elevilor un mesaj de felicitare pentru încheierea anului şcolar şi rezultatele obţinute la studii, menţionând că acum se pot bucura pe deplin de vacanţa binemeritată, iar celor care finalizează liceul urându-le perseverenţă şi succese în parcursul academic universitar pe care-l vor alege.
În Liceul Teoretic “Ion Creangă” din or.Căuşeni studiază circa 500 de elevi, liceul evidenţiindu-se, în cadrul raionului şi republicii, prin rezultate remarcabile obţinute de către elevi la olimpiade şi competiţii sportive şi intelectuale.
Festivitatea “Ultimul sunet” din instituţiile de învăţământ preuniversitar din republică este organizată în acest an în data de 30 mai.








